namioty weselne
usługi dodatkowe
filmy reklamowe
generator układu namiotów
A / A / A

Namioty weselne / ABC wesela pod namiotem

 

 

ABC Organizacji Wesela Pod Namiotem

 

Czyli odpowiadamy na na najczęściej zadawane przez Państwa pytania.

 

Gdzie można usytuować namiot weselny?

 

Dobór odpowiedniego miejsca organizacji wesela pod namiotem jest niezwykle ważny. Przeważnie o umiejscowieniu namiotu decyduje malownicze położenie np. w terenie leśnym, nad brzegiem jeziora Częstokroć z powodu bliskości zaplecza restauracyjnego namioty weselne sytuowane są nieopodal hoteli, pałacyków, restauracji, jednakże nasza firma jest w stanie zapewnić Państwu zaplecze techniczne dla organizacji wesela z dala od „cywilizacji". Agregaty prądotwórcze, przenośne kabiny toaletowe oraz firmy cateringowe, z którymi od wielu lat współpracujemy, umożliwiają organizację uroczystości niemal w każdym zakątku Polski. Warunkiem jest odpowiednio równe podłoże i droga dojazdowa pozwalająca na przejazd pojazdów dostawczych i ciężarowych.

 


Kiedy można zorganizować uroczystość w namiocie weselnym?

 

Jesteśmy w stanie zorganizowac uroczystość weselną o każdej porze roku. Dzięki posiadanym przez nas profesjonalnym urządzeniom jesteśmy w stanie zagwarantować optymalną temperaturę w namiocie weselnym, poprzez ogrzanie bądź schłodzenie wnętrza w zależności od pory roku. W chłodniejsze miesiące w namiotach weselnych montujemy drzwi wejściowe, które ograniczają nadmierną ucieczkę nagrzanego powietrza. Liczba drzwi uzależnoina jest od rozmiarów namiotu.

 

Jaki powinien być dojazd do miejsca wesela?

 

Miejsce wesela powinno posiadać drogę dojazdu pozwalającą na przejazd pojazdów dostawczych i ciężarowych.

 

Czy liczba gości weselnych wpływa na rodzaj lub rozmiar namiotu?

 

Aby zaproponować Państwu namiot o określonej powierzchni (rodzaju) niezbędna jest informacja o liczbie gości weselnych. Liczba osób wpływa na powierzchnię namiotu, a ta z kolei decyduje o kosztach wypożyczenia. Aby nie narażać Państwa na ponoszenie niepotrzebnych kosztów staramy się doradzić powierzchnię namiotu nie za dużą, nie za małą a w sam raz. Podczas wieloletniej działalności firmy gościliśmy pod namiotami wesela od 20 - 500 gości.

 

Czy kształt stołów weselnych wpływa na powierzchnię namiotu weselnego?


Niezmiernie ważne dla zaproponowania Państwu namiotu weselnego o odpowiedniej powierzchni jest informacja o tym, w jaki sposób planują Państwo posadzić gości. Dobór stołów okrągłych czy też ustawienie stołów prostokątnych w najpopularniejszych konfiguracjach w kształtach liter: „U" „I" czy „L" bezpośrednio wpływa na niezbędną powierzchnię namiotów. Stoły okrągłe to rozwiązanie ekskluzywne, wymagające większej powierzchni namiotu aniżeli stoły prostokątne.

 

Czy w namiocie weselnym przewidziane jest miejsce dla zespołu muzycznego i do tańca?

 

 Na całym niemal świecie wszyscy wiedzą, jak my – Polacy potrafimy hucznie świętować podczas uroczystości weselnych. Tańce, hulanki i swawole to część tradycyjnego polskiego wesela, dlatego też,  aby dobrać odpowiednią powierzchnię namiotu niezbędna jest informacja, czy planują Państwo zarezerwować pod namiotem weselnym miejsca do tańczenia oraz dla zespołu muzycznego. Jeżeli zdecydują się Państwo na parkiet taneczny, wówczas nasi konsultanci na podstawie liczby gości zaproponują Państwu optymalną powierzchnię parkietu tanecznego. Jednocześnie nie możemy zapomnieć o miejscu dla zespołu muzycznego. Artyści powinni występować na podwyższeniu nie tylko dlatego, aby byli lepiej widoczni, ale także ze względów akustycznych. Po uzyskaniu informacji na temat składu zespołu muzycznego nasi konsultanci pomogą Państwu dobrać podest sceniczny dla muzyków o odpowiedniej wielkości.

 

Czy można uatrakcyjnić wygląd namiotu? Jak można zatroszczyć się o osoby palące?

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu dodatkowy element -taras wejściowy do namiotu. Z reguły jest on usytuowany z przodu lub z boku namiotu weselnego. Możne zostać on dowolnie zaaranżowany,tak by nadać niepowtażalny i wyjątkowy charakter uroczystości Ponadto można na nim zaczerpnąć świeżego powietrza, w nocy podziwiać gwiazdy i otoczenie namiotu weselnego. Warto również mieć na uwadze osoby palące, których z reguły na uroczystościach weselnych nie brakuje. Ponieważ nie wszyscy goście tolerują zapach i dym papierosowy, można wyznaczyć na tarasie miejsca dla palaczy ustawić dla nich popielniczki. Dla osób palących możemy zarezerwować dodatkowy namiot dostawiany do głównego namiotu weselnego, gdzie osoby palące będą mogły bez przeszkód się spotkać. 

Co z toaletami?

 

Zapewnienie gościom sanitariatów jest sprawą bardzo ważną. W zależności od miejsca ustawienia wesela toalety mogą znajdować się w budynku  będącego w pobliżu namiotu weselnego, jeżeli natomiast dostęp do sanitariatów nie jest możliwy nasza firma jest w stanie zapewnić państwu toalety w postaci kabin toaletowych (znanych powszechnie tojtoji) czy też ekskluzywnych wagonów toaletowych posiadających wewnątrz podział na toalety męską i żeńską oraz wodę bieżącą. Aby nasi goście weselni nie byli zmuszeni do wyjścia na świeże powietrze, toalety możemy również umieścić w dodatkowym dostawionym namiocie (przykladowy film poniżej).

 


 

 

Czy można w namiocie weselnym zorganizować również Poprawiny?

 

Polecamy Państwa uwadze organizację uroczystości poprawin również pod namiotem, który służył wcześniej jako namiot weselny. Usługa ta jest GRATIS! Ponadto jesteśmy w stanie zapewnić Państwu dodatkowy namiot w dowolnym miejscu, tam gdzie planują Państwo np. rodzinny obiad poprawinowy .


 

namioty bankietowe
Namioty weselne, 87-100 Toruń, ul. Podmurna 69, tel./faks: +48 56 62 35 298, e-mail: namioty.weselne@namiotyweselne.pl      Copyright © Namioty weselne 2009.